Peníze na podnikání? Můžete je získat od banky i soukromého investora
Peníze nerostou na stromech. Musí se vydělat, ale to je obvykle nemožné bez počáteční investice. Kdo nedisponuje vlastními finančními prostředky, může se z bludného kruhu vymotat pouze pomocí vhodně zvolené půjčky. Pokud se vám nedaří odrazit ode dna, spustit startup nebo „jen“ modernizovat kancelář, požádejte o půjčku v bance. A když se z ní odpotácíte s nevyřízenou, obraťte se na soukromého investora. Schůdnou alternativou k bankovní půjčce totiž může být i nebankovní podnikatelský úvěr na IČO.
Výhody a úskalí bankovní půjčky
Banka je přirozeně první instancí, kam zájemce o finanční injekci na podnikatelské účely zavítá. Kde je háček? Bankovní instituce sice nabízí poměrně široké spektrum kvalitních produktů, ale není tajemstvím, že pro začínající podnikatele bývají dostupné pouze kreditní karty, kontokorenty a pro šťastlivce, kterým se podaří oslnit úředníka dokonalým business plánem, i klasické úvěry.
Podnikatel, který je teprve na začátku a logicky nemůže doložit daňové přiznání za předchozí rok až dva, se nachází v takřka bezvýchodné situaci. Může využít některý z dostupných produktů, ale ty nemusí odpovídat účelu použití. V horším případě se úředník se zájemcem rozloučí, aniž by mu nabídl jakékoliv řešení.
„Nebezpečný“ nebankovní sektor? Neodepisujte ho!
Do prosince 2016 byla sféra nebankovních zprostředkovatelů půjček jakousi „temnou stranou“, na kterou se odvážili jen hazardéři. Po zpřísnění legislativy však vymizela většina lichvářských subjektů a oficiálně na trhu působí pouze firmy, které mají oprávnění k vykonávání daných činností udělené Českou národní bankou.
V praxi to znamená, že u nebankovní podnikatelské půjčky již nehrozí typické nekalé taktiky, jejichž cílem byl např. vylákání nemovitosti nebo výrazné navýšení celkové splatné částky přes nejrůznější dodatky ve smlouvě.
Na druhou stranu však ani dohled autority, jako je ČNB, nedělá z nebankovních podnikatelských půjček charitu. Poskytovatelé (zpravidla soukromí investoři) vstupují do poměrně vysokého rizika a logicky se ho snaží vyvážit vyšší úrokovou sazbou či poplatky. V praxi to znamená, že i kvalitní podnikatelská půjčka na IČO je citelně dražší než bankovní úvěry. Její výhoda spočívá v dostupnosti a rychlosti vyřízení.
Podnikatel si proto musí položit na pomyslné misky vah všechny výhody i nevýhody. Tak proč jsou půjčky na IČO tak oblíbené, i když nejsou levné? Vysvětlení je nasnadě. Ne nadarmo se říká, že čas jsou peníze – okamžitě schválený (byť dražší) úvěr může podnikateli pomoct více než levnější bankovní půjčka, které se dotyčná nemusí dočkat.
Sázka na jistotu? Fin půjčka
Solidního poskytovatele nebankovních podnikatelských půjček najdete na stránkách Fin-pujcka.cz. Tým zkušených odborníků spolupracuje se soukromými investory a nabízí částku do 200 tis. Kč bez zástavy. U vyšších částek počítejte se zástavou.
Fin-pujcka.cz má v nebankovním sektoru velmi solidní jméno, což si můžete ověřit v recenzích na firmy.cz a Googlu. Na webových stránkách najdete všechny potřebné (a zákonem stanovené) informace včetně kontaktního formuláře.
Fin půjčka na podnikání může být vaše bez ohledu na to, jestli máte k dispozici daňové přiznání. Roli nehraje ani případný záznam v registru dlužníků. Jedinou překážkou může být insolvence nebo cizí státní příslušnost bez trvalého pobytu v ČR.