Jak získat finance, abyste mohli rozjet byznys?

Měsíční příjmy ze zaměstnání bývají průměrné, takže si většina musí najít ještě přivýdělek, aby dokázali uživit celou svoji rodinu. Zároveň také musíte neustále myslet na to, jestli si můžete danou věc dovolit nebo ne, abyste vyšli do další výplaty. Pokud ale podnikáte, nemusíte se soustředit na nízký příjem nebo výplaty jen jednou měsíčně, protože peníze máte neustále, jen je točíte dokola, jak je potřeba.

Začátky podnikání bývají složité nejen psychicky, ale také finančně. Proto pro rozjetí vlastního podnikání bývá většinou problém hned na začátku, chybí počáteční kapitál. Máte-li tedy vlastní zdroje, které vám pokryjí počáteční náklady, máte výhodu, jestliže se vám v podnikání nebude dařit, alespoň se nezadlužíte. Pokud však finance chybí, nabízí se tedy možnost půjčky z bankovních nebo nebankovních společností. Nabízí se tedy možnost půjčky z bankovních nebo nebankovních společností.

Nevýhody půjček

  • Dlouhé čekání – než půjčku získáte, bude to chvilku trvat, proto raději začněte vše řešit s dostatečným předstihem.
  • Přeplacení – každá půjčka vás bude něco stát. Vždy tedy připlatíte několik procent navíc nad půjčenou částkou.

Co je třeba zařídit před začátkem podnikání

  • Poradci – máte-li ve svém okolí někoho, kdo má dostatečné zkušenosti s podnikání nebo třeba jen s nějakou částí, jak začít, určitě se nebojte zeptat. Přátelé vás neodsoudí, naopak vás spíše podpoří, aby se vám dařilo.
  • Nápad – nezbytnou součástí každého podnikání musí být také nápad. Na trhu musíte něčím zaujmout, pokud začnete podnikat v nějakém oboru, kterého je všude plno, pak je veliká pravděpodobnost, že se vám nebude dařit, protože budete mít málo zákazníků.
  • Prostory – musíte mít také představu o tom, v jakém rozmezí si představujete podnikat. Pokud si pouze založíte vlastní e-shop, přes který budete prodávat nebo si zařídíte vlastní kamennou prodejnu, kde budete pracovat. Jedná-li se pouze o e-shop, budete potřebovat prostor, kde zboží skladovat, zboží, které není naskladněné bude dlouho trvat, než se dostane ke konečnému zákazníkovi, což nebývá moc oblíbené.
  • Oprávnění k podnikání – když budete chtít podnikat, musíte si nejprve ujasnit, zda na základě živnostenského oprávnění nebo založení společnosti.
  • Pojištění – budete si také muset dojít zařídit přihlášení k zálohám na zdravotní a sociální pojištění.
  • DPH – zaregistrování k dani z přidané hodnoty je dobrovolné. Jestliže nechcete být plátci DPH, nemusíte se k němu přihlašovat, jestliže však nakupujete od plátců, poté se vám tato negativní rozhodnutí nevyplatí.
  • EET kasa – v současné době je již elektronická evidence tržeb nezbytná. Výjimka se vztahuje na e-shopy, které veškeré platby přijímají jen převodem na bankovní účet a nepřijímají hotovost ani od zákazníků ani od kurýrů. Kasy jsou k dostání u mnoha dodavatelů, stačí si vybrat.
  • Účetnictví – jestliže nejste dobří v papírování, raději si najmout účetní, která se bude o veškerou dokumentaci starat. Budete si muset uchovávat všechny doklady a poté podávat “Daňové přiznání”.
  • Webové stránky – každé podnikání vyžaduje vlastní webové stránky, které budou podnikání jen podporovat. Potencionální zákazníci tak zjistí, jaké nabízíte zboží, za jaké ceny, ale také vaše přednosti.
  • Reklama – aby se vaše podnikání dostatečně rozjelo, budete si muset zajistit dostatečnou reklamu. V dnešní době bývá nejlepší možnost reklamy sociální sítě, kde můžete vkládat nejen odkazy na webové stránky, ale také propagovat fotografie a zkušenosti.

Podobné články...