Na co si dát pozor při výběru readymade společnosti
Výhody, díky kterým se těší ready made společnosti velké oblibě, jsou opravdu velmi zajímavé. Svou vlastní společnost totiž s touto moderní službou může mít téměř každý. A to i v případě, že nedisponuje potřebnými zkušenostmi nebo znalostmi a nemá dostatečné časové rezervy pro administrativu se zakládáním společností spojenou. Ready made firmu, lze volně přeložit jako již „předzaloženou“ společnost, která doposud nikdy nevyvíjela žádnou podnikatelskou činnost a čeká pouze na svého nového majitele. Nemalou výhodou již předzaložených společností je také skutečnost, že mají již plně splacený základní kapitál, který stále ještě činí 200 000 Kč u společnosti s ručením omezeným a 2 000 000 000 u společnosti akciových. Pokud i vy uvažujete nad využitím této zajímavé služby, nepřestávejte číst následujících řádky. Dozvíte se totiž, na co všechno je nutné dát si při výběru vhodné ready made firmy pozor. V případě, že se budete držet následujících rad, minimalizujete riziko špatného výběru, který by vás mohl dostat do nepěkných potíží.
1. Reference a dostatek informací = základ úspěchu
Prodej ready made společností zprostředkovávají nejrůznější firmy. Před samotnou koupí si o dané firmě zjistěte maximum informací, spojte se s jejich zákazníky, které často uveřejňují na svých stránkách, případně zabrouzdejte v internetových diskuzích, kde se můžete dozvědět spoustu zajímavých a potřebných informací. Jedině tak získáte jistotu, že nakupujete u ověřeného a solidního prodejce.
2. Pozor na případné dluhy firmy
Společnosti nabízející službu ready made firem slibují, že prodávané společnosti nikdy nevyvíjely žádnou podnikatelskou činnost a nemají tudíž žádné dluhy ani další závazky. O pravdivosti těchto tvrzení byste se však měli sami přesvědčit. Vyžadujte proto prohlášení statutárního orgánu o bezdlužnosti společnosti, audit provedený nezávislým auditorem a případné odškodnění, které vám firma nabízející službu ready made poskytne v případě, že vše nebude tak, jak slibovala.
3. Cena, která může mást
Pokud vás u dané ready made firmy zaujala její nápadně nízká cena, zpozorněte. V takové ceně totiž nemusí být zahrnuta celá spousta poplatků. Na pozoru byste se měli mít také u ready firem, které jsou označeny sdělením „cena již od…“. S největší pravděpodobností se bude totiž finální částka, kterou za ready made firmu zaplatíte, pohybovat někde úplně jinde, než s čím jste počítali. Informujte se proto na služby, které již v ceně zahrnuty jsou a služby, které budete muset zaplatit nad rámec. Standardně se ceny ready made společností s ručením omezeným pohybují kolem 20 – 50 tisíc. U akciových společností si připravte 60 – 100 tisíc korun.
4. Doplňkové služby
Nabízí společnost, která prodává ready made firmy také doplňkové služby (např. virtuální sídlo)? Pak jste zřejmě narazili na solidního prodejce. Takové virtuální sídlo, které si ke své ready made firmě můžete často za výhodnou cenu pořídit má totiž celou řadu dalších zajímavých výhod. Nejen, že nemusíte draze pronajímat kancelářské prostory, pokud využijete virtuálního sídla ve větších městech, zvýšíte povědomí o své firmě a přilákáte nové obchodní partnery. V neposlední řadě s virtuálním sídlem ve velkém městě až několikanásobně snížíte četnost kontrol z finančních úřadů. Virtuální sídlo je naprosto legální a může vám podnikání ještě více usnadnit. V rámci virtuálních sídel můžete čerpat také celou řadu dalších služeb (přebírání, přeposílání a scanování pošty, SMS notifikace o příchozí poště, pronájem zasedací místnosti apod.). No jen řekněte, nemáte chuť začít s podnikatelskou činností co nejdříve?